Mióta van CineMax-om, csak úgy zúdulnak rám a jó és kevésbé jó filmek - valamint olyanok, amiket más módon soha az életben nem lehet majd itthon beszerezni. Össze is jött ezekből egy kis indei-csokor.
Jack Goes Boating (2010)
Philip Seymour Hoffman első rendezésében Philip Seymour Hoffman egy olyan fickót alakít, aki pontosan olyan, amilyennek egy Philip Seymour Hoffman kinézetű fickónak lennie kell. Igen, ez egy one man show, de nagyon durván - de valahogy mégis rohadt jó. Jack, a kicsit szerencsétlen, ámde aranyszívű limo sofőr, a tél közepén szeretne becsajozni (van is jelöltje), és ehhez barátai segítségét kéri. Ez a film tele van szívvel és lélekkel (meg eléggé durva pillanatokkal), és annyira emberi, hogy emberibb már nem is lehetne. Halál egyszerű, abszolút kiszámítható, semmi újat fel nem mutató, és egyetlen emberre kihegyezett alkotás ez - de nem lehet nem imádni. 8/10.
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Q1BwBhk9nqM
Win Win (2011)
Paul Giamatti egy nappal ügyvéd, délután bírkózó edző, este családapa figurát alakít, aki természetesen tele van anyagi gondokkal. Egy nap felbukkan egy srác, aki mindhárom életében komoly tényező lesz, és aki olyan lendületet ad neki, amivel talán kimászhat a pöcegödörből. Tipikus indie film a Win Win, annak minden erényével, de ez egyben a legfőbb baja is: az összes ilyen elemet felhasználja, és a végére inkább lesz egy műfaji demonstráció, mint egy egyedülálló film. Ráadásul olyan fordulatokkal operál, amiket mérföldekről ki lehet szagolni. Mindezek ellenére egészen jó kis film, amit örömmel lehet nézni, tele van jópofa dolgokkal, meg hát Giamatti önmagában megtölt egy filmet. De semmi különös. 7/10.
trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ci_I6n2j5Uw
Terri (2011)
Terri egy enyhén nagyon túlsúlyos gimis srác, aki otthon beteg nagyapját ápolja, a suliba pizsamában jár, és nagyon szerelmes az ottani szép lányba, ami persze eleve halott elképzelés. Egy nap John C. Reilly, a jófej igazgató szárnyai alá veszi, hátha a barátsággal kicsit szebbé teheti Terri életét. Ez a film zseniális... lehetne, de nem az. Pedig a felütése parádés, a karakterek működnek, akárcsak a kapcsolatok, és az egészben benne van egy szatirikus mese ígérete, ami után úgy lehet felállni, hogy mégiscsak van remény az életben. Nos, a Terri nem ilyen film, csúnyán belesüpped a valóság mocsarába (értsd: semmi se lesz jó), de a gondok már előbb elkezdődnek: amikor már a film felélnél járunk, és az alapszitu bemutatásán kívül még semmi se történt. Terri sajnos eléggé a semmibe halad, és ezért nagyon kár. Azért egy 6/10-et így is érdemel.